19 Ağustos 2014 Salı

Warm salmon Niçoise - Sıcak Somon Salatası


Bir somon tarifiyle daha karşınızdayız. Bu balık ile çorba,ana yemek, salata, her şeyi yapabilirsiniz. Çok doyurucu ve inanılmaz sağlıklı bir öğle yemeği olabilir bu salata sizlere ya da sade ve besleyici güzel bir akşam yemeği.

Malzemeler

- 400g bebek patates (ikiye bölünmüş)
- 140 g kadar somon fileto
- Bir avuç siyah zeytin
- Bir avuç kurutulmuş domates (doğranmış)
- 1 diş ezilmiş sarımsak
- 1/2 limon suyu
- 1 yk zeytinyağı
- 200 g yeşil bezelye


Ingredients

- 400g baby new potatoes, halved
- 2 salmon fillets, skin on, (about 140g/5oz each)
- small handful black olive (we like Kalamata)
- small handful sundried tomato, chopped
- 1 garlic clove, crushed
- juice 1⁄2 lemon
- 1 tbsp olive oil
- 200g green beans

Hazırlanışı
1. Düdüklü tencereye suyu koyun, patatesleri ilave edin, düdüklü tencerenin sepetine ise somon filetoları yerleştirin(derili kısımları aşağıya gelsin). Ağzını kapatın ve 6-8 dk somonlar pişene kadar bekleyin, sonrasında somonları çıkarın. Patatesleri 5-8 dk kadar daha pişmeye bırakın. Son birkaç dk için de yeşil bezelyeleri suya ilave edin. Piştikten sonra sularını süzün ve soğumaya bırakın.

2. Patates ve bezelyelere zeytinleri, domatesleri ila edin. sonrasında pişen somon parçalarını da derilerini çıkartarak salataya ekleyin. Sarımsak, limon ve dilediğiniz baharatlar ile karıştırın.

Afiyet olsun.


Directions

1. Bring half a large steamer to the boil, tip the potatoes into the water, then lay the salmon fillets, skin-side down, in the steamer basket. Cover and cook for 6-8 mins until the salmon is cooked through, then remove and set aside. Continue to cook the potatoes for another 5-8 mins until tender, adding the beans for the final couple of mins. Drain the veg, then tip into a large bowl.

2. Add the olives and tomatoes to the potatoes and beans, then gently flake in chunks of the cooked salmon, discarding the skin. Whisk together the garlic, lemon and oil with some seasoning, and loosen with a few drops of water. Pour the dressing over the salad, toss well, and serve.

http://www.bbcgoodfood.com/recipes/6659/warm-salmon-nioise

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder