14 Ekim 2014 Salı

Easiest ever paella - Kolay Paella
Malzemeler

- 1 yk zeytinyağı
- 1 pırasa ya da soğan (doğranmış)
- 100 gr kadar çok küçük doğranmış sucuk (bu tarifte bahsedilen sucuk kıyma gibi dağılan bir yapıda olduğu için benzer lezzeti oluşturmak adına sucuğun minik parçalar halinde olması gerekmektedir)
- 1 çk zerdeçal
- 300 g uzun pirinç
- 1 lt tavuk suyu
- 200g donmuş bezelye
- 400 g donmuş deniz ürünleri karışımı (bunun yerine pişmiş tavuk eti kullanabilirsiniz)Ingredients

- 1 tbsp olive oil
- 1 leek or onion, sliced
- 110g pack chorizo sausage, chopped
- 1 tsp turmeric
- 300g long grain rice
- 1l hot fish or chicken stock
- 200g frozen peas
- 400g frozen seafood mix, defrosted

Hazırlanışı

1. Derin bir tavada yağı kızdırın, soğan ya da pırasayı 5 dk kadar kavurun. Sucukları ilave edin ve kendi yağını salana kadar kavurun. Zerdeçal ve pirinçleri ilave ederek iyice karıştırın, sonrasında tavuk suyunu ekleyin. zaman zaman karıştırarak 15 dk kadar kaynamaya bırakın.

2. Bezelyeleri ekleyin, 5 dk daha pişirin, sonrasında deniz mahsullerini ya da tavuk etlerini ekleyin,son 1-2 dk daha iyice pişmeleri için bırakın. Baharatlarla tatlandırın ve sıcak servis yapın.

Afiyet olsun.


Directions

1. Heat the oil in a deep frying pan, then soften the leek for 5 mins without browning. Add the chorizo and fry until it releases its oils. Stir in the turmeric and rice until coated by the oils, then pour in the stock. Bring to the boil, then simmer for 15 mins, stirring occasionally.

2. Tip in the peas and cook for 5 mins, then stir in the seafood to heat through for a final 1-2 mins cooking or until rice is cooked. Check for seasoning and serve immediately with lemon wedges.

http://www.bbcgoodfood.com/recipes/4021/easiest-ever-paella

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder